Power_English_General_banner

Pricing

Packages that fit your needs at a sensitive price

Power English: Writing has been built to help your children reach age-related expectations without compromising on creativity at an affordable price for your school. Our package is flexible and cost-effective to suit your needs and budget.

 

What does the package look like?

  • power-english-writing-order-nowAnnual subscription (containing all lesson plans, mini lessons, interactives and genre booklets within a unique interactive planner)
  • Easy Buy Pack 
    - Teaching Guides (4 guides, RRP £44.99 each)
    - Writing Tips Cards sets (4 sets, RRP £34.99 each

    Total price £699 

We also have Professional Development opportunities available to help you get the most out of Power English: Writing. Learn more about our half-day course here

 

 

What are these? Bookmark with:
What do you think?